Category: DEFAULT

9 Comment

  1. Во следните денови времето ќе се задржи стабилно и топло со мала до умерена облачност. Максималните температури ќе бидат над просекот за овој период од годината и на повеќе места ќе надминувааат 20 степени. Нов влажен.
  2. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од југоисточен правец. Утринската температура ќе се движи од 17 до 22 степени, а дневната од 30 до 40 степени. Во Скопје ќе .
  3. Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од јужен правец. Попладне во западните делови ќе има услови за изолирана појава на краткотраен дожд и ретки грмежи. Утринската.
  4. Nov 11,  · Неплодноста е здравствен проблем со кој се соочуваат се поголем број брачни двојки, а особено тешко ја доживуваат жените заради неможноста да го доживеат мајчинството. Во рамки на одбележувањето на Европската.
  5. Mar 22,  · До понеделник времето ќе биде топло со слаб до умерен северен ветер со пораст на дневната температура. Веќе во вторник и во среда ќе има зголемена облачност со локален дожд, а поради заладувањето во среда се очекуваат.
  6. Земјава од вчера па се до наредните 6 дена ќе биде во портокалова фаза. Здравство вчера препорача трудните и постари лица до 60 години да се ослободат од работа, децата од градинките да не.
  7. Apr 29,  · Топло време со температура до 31 степен најавуваат метеоролозите за празничниот ден - 1 Мај. Од УХМР информираат дека времето.
  8. Стабилно, суво и топло време ќе има до понеделник, а веќе од вторник се очекува позначителна промена на времето со поизразено заладување и опаѓање на температурите.
  9. Топлиот бран со кој се соочува Европа се заканува да го забрза топењето на мразот на Гренланд, што оваа година почна порано од вообичаено, предупредија климатолозите.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *